Lietuvos bendrovės nevengia “pasišildyti” kitų įmonių per daugelį metų sukurtais prekių ženklais – domenas gmail.lt nukreiptas į AB “Omnitel” puslapį, reklamuojantį mobilujįį internetą, UAB “Orakulas” puslapį galima atverti surinkus garsaus Vakarų totalizatoriaus tinklapio willhill.com lietuvišką atitikmenį willhil.lt.

“Verslo žinios” rašo, kad abu šie domenai oficialiai registruoti “Omnitel” ir “Orakulo” vardu. Kol kas nei “Google”, nei “Willhill” pretenzijų dar nepareiškė, tačiau niekas negali užtikrinti, kad taip nepasielgs ir ateityje, nes šie vardai gali būti vertinami kaip registruoti prekės ženklai.

“Domeną gmail.lt buvo galimybė nusipirkti ir mes jį įsigijome. Nepretenduojame tapti “Google” atstovais ar jų paslaugų perpardavinėtojais, tačiau aktyviai reklamuojame gmail.com elektroninio pašto paslaugą. Manau, tai naudinga ir jiems”, – apie savotišką rinkodarinį sprendimą pasakoja Remigijus Štaras, “Omnitel” viceprezidentas komercijai, neatskleidžiantis, kiek kainavo vienos iš populiariausių Lietuvoje elektroninio pašto paslaugos gmail.com lietuviškas atitikmuo.

“Jei tarptautinė korporacija pareikš, kad gmail.lt jų vardas, mes jį su malonumu atiduosime. “Google” apie tai žino ir, manau, tik džiaugiasi, kad mes populiariname jų paslaugą, nors iš to tiesiogiai neuždirbame”, – įsitikinęs p. Štaras, teigiantis, kad didžiausiai paieškos sistemai vardo su lt galūne nemėgins perparduoti.

Šaltinis: VZ.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>